"...to najlepsze co mogło mnie spotkać i z szacunkiem staram się wykorzystać ten czas."

Marcin Zubek. Indywidualne podejście do człowieka.

by prospert

"...to najlepsze co mogło mnie spotkać i z szacunkiem staram się wykorzystać ten czas."

Marcin Zubek. Indywidualne podejście do człowieka.

by prospert

by prospert

Marcin Zubek (marcinzubek.pl). Trener piłki nożnej, właściciel akademii specjalizującej się w kompleksowej ocenie motorycznej, indywidualizacji treningu i propagowaniu zdrowego stylu życia.

Co dobrego poprzez swoją pracę wnosisz do życia innych?

Potocznie przyjmuje się, że trener finalnie ma doprowadzić zawodnika do odpowiedniej dyspozycji fizycznej, psychicznej w celu maksymalizacji jego możliwości. Często wydaję się nam że jest to proces oparty na pewnych założeniach i schematach, który doprowadza do określonego celu, ale nie do końca tak jest. Osobiście uważam że aby ten cel osiągnąć, zawsze punktem wyjścia jest indywidualne podejście do człowieka. Każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na określone bodźce, to jest bardzo ważne, a o tym często zapominamy. Dzięki wiedzy, doświadczeniu, pokorze i szerszemu spojrzeniu mogę dać więcej swoim podopiecznym. Mogę lepiej ocenić, mogę lepiej zaplanować, a jeśli lepiej zaplanuje, to nagle okazuje się, że realizacja w drodze do celu, jest bliżej niż wydawałoby się na początku, myślę że to jest coś, co dzięki swojej pasji, cierpliwości oraz determinacji mogę podarować innym.

Co Cię najbardziej porusza, fascynuje w Twojej pracy?

Sport i jego wpływ na życie człowieka, to jest coś, co fascynuje mnie najbardziej. Wychodzę z założenia, że każdego można czegoś nauczyć, wystarczy że będzie tego chciał, każdy może być lepszy, każdy zawodnik może się rozwinąć i o to chodzi w procesie treningowym. Wiemy, że nie każdy będzie grał w Ekstraklasie, II lidze, wielu nie zagra nawet w III, ale będzie kontynuowało swoją przygodę w niższych ligach, będąc aktywnymi i zdrowymi ludźmi.  Część z nich zostanie dobrymi trenerami, a jeden będzie lepszym mężem dla swojej żony. Tak wiec sukcesem trenera nie zawsze będzie wynik sportowy. Często o tym zapominamy, szczególnie na niskich poziomach rozgrywkowych, a w moim przekonaniu to jest główny cel tych lig.

Jaką masz misję, jakie jest Twoje przesłanie?

Wspominałem już wcześniej, że punktem wyjścia dla mnie zawsze jest człowiek. Miałem to szczęście, że spotykałem na swojej drodze wielu wspaniałych ludzi od których starałem się czerpać jak najwięcej, mając gdzieś po drodze dziecięce marzenia nie raz zaznałem zawodu, ale muszę przyznać, częściej czułem smak zwycięstwa. Dzięki wszystkim tym doświadczeniom dziś jestem tutaj gdzie jestem, czyli realizuję w pracy swoją pasję, to najlepsze co mogło mnie spotkać i z szacunkiem staram się wykorzystać ten czas. Nie wiem co przede mną, ale dla mnie najważniejsze jest to, by dawać z siebie wszystko każdego dnia i przelewać to na innych w ten sposób, by im pomóc stawać się lepszymi sportowcami, ale i również lepszymi ludźmi.

Dziękuję za udzielone odpowiedzi. Doceniam.
Szczepan Zmarzliński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top